Fotoreportažas iš Libijos

livijskie-povstancy2Iš originalaus rusiško įrašo buvo pašalintos visos nuotraukos – matyt civilizatoriams labai jau įdūrė rakštimi į šikną toks reportažas ir Reuters pareikalavo ištrinti jų šūdautorinėm teisėm saugomus “kūrinius”.

Jeigu pavyks surasti kopijas internete – atstatysiu. Radau mažesnės kokybės.

Ir dar vieną smagų klipuką su retoriniu klausimu: Kodėl per daugiau nei mėnesį kasdien skleidžiamų kliedesių apie aviacijos smūgius, taip ir nepavyko nufilmuoti NĖ VIENO lėktuvo?

http://www.1tv.ru/news/world/172394

Išversta iš Ливия: небольшое фоторасследование

1

Užrašas: – Ar neparodysit, kaip praeiti į Tripolį, o tai mes nevietiniai…

Kai iš kovojančios Libijos pradėjo eiti pirmosios fotografijos (beje padarytos vakarų žurnalistų buvusių taip vadinamųjų “sukilėlių” pusėje) – nežiūrint į visą jų režisuotą pozavimą, jos davė daug medžiagos analizei.

Ir štai kas mane užkabino praktiškai nuo pat pirmų kadrų – ginklai ir ekipiruotė šitų “sukilėlių”. Libijos klajoklių gentys tiesiog negalėjo turėti tokių ginklų ir tokios ekipiruotės – jeigu ne viso to importas iš išorės prieš prasidedant neramumams.

Štai pirmoji nuotrauka kritusi man į akį:

2

Ar matote – “taikaus demonstranto” rankose FN-FAL šautuvas, be to naujutėlis, ką tik išlukštentas iš pakuotės.

3

Ir šitas turi dar vieną naujutėlaitį FN-FAL!

4

Ir šitas taip pat!

5

O štai masinė scena – ir vaikinas su balta skarele taipogi laiko FN-FAL.

Iš kur gi šitie žmonės gavo tokius ginklus ir dar tokio puikaus stovio? Juk kiek man žinoma, Libijos armija niekada neturėjo tokios ginkluotės – libiečių kareiviai laksto su nutrintais, nežinia kelintų metų laidos Kalašnikovais, panašiais į šitą:

6

Tai reiškia, kad iš karinių sandėlių “sukilėliai” paimti FN-FAL’ų negalėjo. Taip pat ir parduotuvėje nusipirkti kovinių šautuvų skirtų NATO šoviniams Libijoje nėra šansų. Tuomet iš kurgi jie atsirado?

Ir dar vienas papildomas klausimas – iš kur ginklams NATO šoviniai tokiais dideliais kiekiais?

O dabar užmeskime akį į kulkosvaidžius.

Na, gyvenimo matę ДШК pikapų kėbuluose – tai normalu, tai pakankamai įprastas reikalas šiuolaikiniams sukarintoms klajoklių gentims. Bet iš kur pas juos štai šitie:

7

Ir štai šitie:

8

Kaip matote, tai amerikietiški kulkosvaidžiai šaudantys NATO šoviniais, priedo, vėlgi visiškai naujutėliai,  ką tik dėžių. Argi pas Kadafį galėjo būti tokių kulkosvaidžių – juk Libija iki ausų sėdėjo ginklų embarge? O ir kam jam NATO standarto ginklai – šoviniai brangūs, gauti jų sudėtinga, juk žymiai paprasčiau užsipirkti kinietiškų kulkosvaidžių su pigiais ir lengvai prieinamais “tarybiniais” šoviniais.

Štai kaip tik ir kinietiški stambaus kalibro kulkosvaidžiai:

9

Tik šioje nuotraukoje įdomiausi ne patys kulkosvaidiai, o tai, kad vėlgi – jie yra naujutėliai,  ką tik iš gamyklos, ir instruktoriai su šviežia, ką tik išdalinta uniforma, mokantys libišką “mėsą”, kaip su tais kulkosvaidžiais elgtis.

Ar suprantate, ką tai reiškia?

Šitie kulkosvaidžiai ką tik atkeliavo pas libiečius “sukilėlius”, o kartu su jais atkeliavo ir instruktoriai, paskubomis užsimaukšlinę naujutėlaitį libietišką kamufliažą. Ir štai dabar jie moko papuasus, kaip iš jiems įteiktų ginklų reikia šaudyti.

Bet, kaip sakoma, ne vien tik kulkosvaidžiais kurenamas “revoliucijos” laužas. Reikia ir šio bei to rimtesnio. Ir štai – rimtesni dalykėliai:

10

Tai NZRK – nešiojamas zenitinis-raketinis kompleksas. Kiekvienas toks daikčiukas juodojoje rinkoje kainuoja labai didelius pinigus ir su juo reikia mokėti elgtis. Todėl mes čia ir vėl matome instruktorius:

11

12

Pilietis, išskirtinai neprimenantis libiečio, moko papuasus kaip elgtis su tokia aukštųjų technologijų įranga.

O štai šis klounas laksto po dykumą užsidėjęs NATO kevlaro šalmą ir laikydamas rankoje amerikiečių karišvių pistoletą:

13

Juos jis taip pat paėmė iš Kadafio ginklų sandėlio?

Bet labiausia iš visų man patinka štai ši nuotrauka:

14

Jūs suprantate, kas gi joje pavaizduota?

Iš džipo dviems durneliams įteikė dėžė su dviem 106-mm sviediniais skirtais beatatrankei patrankai M40 ir vietinis Chatabas rodo jiems, kur tą dėžę reikia tempti.

Atkreipkite dėmesį - pakuotės dėžė amerikietiška ir visiškai naujutėlė. Tai matyti, pavyzdžiui, pagal užraktų cinko stovį. Ir jeigu jūs sakysite, kad šitą dėžę “sukilėliai” taip pat paėmė iš Kadafio amunicijos sandėlių – atleiskite, bet aš leisiu sau suabejoti jūsų realybės suvokimo adekvatumu.

Primenu – Libija 40 metų sėdi embarge, JAV ir Anglija ją bombardavo. Ir netgi nuėmus embargą tikimybė, kad Kadafis galėtų nusipirkti patrankos sviedinius iš JAV – tai yra iš fantastikos srities.

Beje, štai ir pati beatatrankė patranka:

15

Vėlgi, kaip matote, nei ji, nei Tojotos sunkvežimiukas nesudaro senienų įspūdžio.

O ir “sukilėlių” gretose mes netikėtai matome tuos pačius “afrikiečius samdinius”, kurie atseit “Kadafio įsakymu” šaudė į žmones.

16

Taigi, kokie apibendrinimai?

Naujutėliai NATO standartų ginklai, instruktoriai, amerikietiški šaudmenys, naujutėlė forma ir įranga bei įtartinai daug libietiškos tautybės fizionomijų.

Žinote, į ką tai panašu?

Na žinoma – tai iš išorės organizuotas perversmas. Nusamdė žmones, davė ginklų, instruktorių ir užsienio samdinių kad paprižiūrėtų procesą, kad pakelti nuotaiką atvarė narkotikų, ir pirmyn – atidirbinėkite algą.

Kokios po velnių “taikios manifestacijos”. Jeigu jums įdomu, kaip atrodo tikras žmogus iš dykumos – štai žiūrėkit:

17

Na ką, ar tie “manifestantai” labai į jį panašūs?

Būtent.

http://blogorama.lt/2011/03/18/fotoreportazas-is-libijos-irodymai-kaip-pindosai-kadafi-vercia-papildyta/

http://bohn.ru/news/livija_nebolshoe_fotorassledovanie/2011-03-09-214

Интересная статья? Поделись ей с другими:

Список новостей - В Мире

Список видео